czwartek, 28 marca 2024

Bieg KobietNocna Dycha okazała się wielkim sukcesem organizacyjnym Kotwicy Brzeg.

Zawodnicy brzeskiego klubu nie tylko dobrze się spisali jako organizatorzy, ale również osiągnęli dobre wyniki jako biegacze. Kotwica od Nocnej Dychy zaliczyła kilka kolejnych startów, w których również była widoczna.

Tydzień, bo brzeskim biegu – 23 kwietnia, we Wrocławiu odbył się Bieg Kobiet (5 km.), na którym 11. miejsce zajęła Klaudia Jędrzejko (czas 21:38), a 22. była Mariola Czekalska (22:31; 6. w swojej kategorii).
Tydzień później Jelcz-Laskowice gościł biegaczy na maratonie oraz biegach towarzyszących – półmaraton i bieg na 10,5 km. Tam świetnym wynikiem popisał się Mateusz Gromadzki, który w półmaratonie zajął 8. miejsce (1:27:21).
W sobotę - 7 maja, dwie zawodniczki Kotwicy uczestniczyły w Oleskich Biegach Ulicznych (5 km.). W ten sam weekend Krzysztof Bednarz startował w biegu Wings For Life w Poznaniu, w którym biegacze uciekają przed goniącym ich samochodem, który startuje pół godziny po nich i co godzinę zwiększa swoją prędkość. Brzeżanin zanim został dogoniony przez pojazd prowadzony przez Adama Małysza przebiegł 20,880 km.
Z kolei w miniony weekend Kotwicę w XV PZU Cracovia Maratonie reprezentował Tomasz Wypych, który ukończył królewski dystans z czasem 4:03:16.