sobota, 20 kwietnia 2024

bartkiewicz andrzej 1Andrzej Bartkiewicz (Ziemia Brzeska) zajął 5 miejce w czteroetapowym wyścigu "Szlakiem Bursztynowym".

Ogólnopolski wyścig liczył 4 etapy i był rozegrany w mocnej obsadzie, a wiódł trasą w okolicach miejscowości: Warta, Opatówek, Kalisz, Kazimierz Biskupi i Błaszki. A. Bartkiewicz swoją lokatę wypracował w zasadzie na drugim etapie, kiedy rozgrywano jazdę indywidualną na czas. Brzeżanin zanotował tam piąty wynik i stracił do zwycięzcy 23 sekundy. Na pozostałych etapach finiszował w głównej grupie i w końcowej klasyfikacji zajął 5 miejsce, w stawce 115 kolarzy, tracąc do Kamila Gradka 21 sekund (BDC MarcPol). Drugi był Frantisek Sisr (Dukla Praga), a trzeci Adam Stachowiak (BDC MarcPol).

W wyścigu tym pokazali się też inni podopieczni Franciszka Moszumańskiego: na 1 etapie najaktywniejszy był Mateusz Nowaczek, który zdobył 7 punktów. Na trzecim Adrian Tekliński był na finiszu 6, a na czwartym 9 miejsce zajął M. Nowaczek, a 18 był Bartkiewicz, będac na tym etapie w trójce najaktywniejszych. Ostatecznie Nowaczek zajął 25 miejsce, a Tekliński 30. W klasyfikacji najaktywnieszych kolarzy wyścigu Nowaczek zajął 2 miejsce, a Bartkiewicz 8. Drużynowo Ziemia Brzeska zajęła 6 miejsce.