piątek, 19 kwietnia 2024

od lewej  N. Oliwa I. Fronckiewicz M. Porębska O. Malik N. Kuszman  w drugim rzędzie M. Wesołowska B. Bryda D. Kondrajczak B. Dąbkowski M.Kadłubowski K.SzczurkowskiW sobotę 5 kwietnia 2014 w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do I.T.F.

Młodzicy rywalizowali w układach i technikach specjalnych, a starsi dodatkowo w walkach, dla juniorów młodszych była to II eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, natomiast dla juniorów II eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów.
Organizatorem zawodów był Młodzieżowy Klub Sportowy Taekwon-do z Bystrzycy Kłodzkiej. Honorowy patronat nad Mistrzostwami sprawował burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej oraz Okręgowy Związek Taekwon-do we Wrocławiu. ?W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 21 ośrodków reprezentujących 10 klubów makroregionu południowo-zachodniego, wśród nich 11 reprezentantów brzeskiej filii Klubu Centrum Taekwon-do I.T.F. trenujących pod okiem Zbigniewa Sempa VI dan w Zespole Szkół Ekonomicznych.? W kategorii wiekowej młodzika startowali: Olimpia Malik, Natalia Oliwa, Milena Porębska, Igor Fronckiewicz, Karol Szczurowski i Natalia Kuszman.
Olimpia Malik zdobyła srebrny medal w konkurencji układów dziewcząt powyżej 6 kup.
Pozostali zawodnicy także wypadli dobrze i zajęli punktowane miejsca. Łącznie młodzicy zdobyli 23 punkty w ramach punktacji Ogólnopolskiego Systemu Sportu Dzieci i Młodzieży Ministerstwa Sportu. ?W kategorii wiekowej juniorów młodszych wystartowali: Marlena Wesołowska, Bartosz Bryda, Bartosz Dąbkowski, Michał Kadłubowski i Dorian Kondrajczak. ?Bardzo dobry występ zaliczyła M. Wesołowska, zdobyła ona złoty medal w konkurencji indywidualnych technik specjalnych kobiet i brązowy medal w konkurencji walk kobiet w kategorii do 55 kg .
D. Kondrajczak w konkurencji układów stopni mistrzowskich i 1 kup zdobył brązowy medal, w konkurencji walk w kategorii do 58 kg zajął miejsce 5-8.
B. Bryda w konkurencji układów stopni mistrzowskich i 1 kup zdobył brązowy medal, w konkurencji walk w kategorii do 52 kg zajął miejsce 5-8.
M. Kadłubowski w konkurencji walk w kategorii do 52 kg zdobył brązowy medal.
B. Dąbkowski w konkurencji walk w kategorii do 52 kg zajął miejsce 5-8.
Wielkie brawa dla wszystkich zawodników za postawę i wyniki!