czwartek, 28 marca 2024
W niedzielę na własnym parkiecie w derby Opolszczyzny KS Futsal Team Brzeg pokonał wysoko 12-4 (2-3) UKS Jedynkę Niemodlin. Tym samym brzeżanie zrehabilitowali się za wysoką porażkę 3-14 w Gorzyczkach, z miejscowym KS Strzelec z przed tygodnia. Choć nasi futsalowcy przegrywali do przerwy 2-3, to w II połowie zaaplikowali rywalowi aż 10 bramek, tracąc tylko jedną.

Łupem bramkowym podzielili się: Marek Zagórski, Patryk Schwarz i Bartosz Nesterów po 3 oraz Tomasz Raczyński, Marek Kucharski i Jacek Tyszkiewicz po 1. W niedzielę 9 grudnia o godzinie 17:00 podopieczni Tomasza Rabandy zagrają  w drugoligowych bojach w Mikołowie z KS Kamionka.

Niestety, nadal bez zwycięstwa w II lidze pozostają szczypiorniści SKS Orlika Brzeg, którzy w sobotę przegrali na własnym parkiecie 28-38 (12-17) z Pogonią Oleśnica. Bramki dla brzeżan zdobyli: Patryk Krawczyk 7, Waldemar Stanoszek i Piotr Łabowski po 4, Maciej Pieczewski 3, Konrad Betka, Przemysław Mikoda, Mateusz Włodek i Maciej Potępa po 2 oraz Bartosz Galar i Adam Ignatowicz po 1. W sobotę  8 grudnia podopieczni Roberta Karlikowskiego zagrają w derby Opolszczyzny w Komprachcicach z OSiR-em.

Pechowo przegrała w II lidze w koszykówce kobiet  Stal Odra Brzeg w meczu w Lesznie z Tęczą. nasze koszykarki wróciły z tego meczu poobijane, gdzie straciły dużo sił i... krwi. Jeszcze na pół sekundy przed końcem meczu wydawało się, że bohaterką meczu będzie 14-letnia Marta Wdowiuk, która na kilkanaście sekund przed końcem meczu wyprowadziła rzutem za 2 punkty brzeżanki na prowadzenie 62-61, ale na 0,4 sekundy przed końcem desperackim rzutem zza linii 6,75 - Jagoda Iradzka doprowadziła do zwycięstwa gospodyń. Punkty dla podopiecznych Dariusz Konstanciuka zdobywały: Magda Kowalska 19, Ewelina Zaniewska 15, Justyna Daniel 12, Katarzyna Iwanicka 8, Agata Majka 6, Martyna Wdowiuk 2. W niedzielę  9 grudnia o godzinie 15:00 Stal Odra spotka się w Brzegu z KKK Maximus Kąty Wrocławskie (zdecydowana czerwona latarnia w tabeli).