View Comments
flagaW wyborach na burmistrza będzie druga tura. Zmierzą się w niej obecny burmistrz Wojciech Huczyński, który otrzymał 41% głosów i Mariusz Grochowski z Prawa i Sprawiedliwości, uzyskując 20%. Najwięcej radnych będzie miał PIS





Wyniki wyborów burmistrza Brzegu

     Liczba głosów % głosów 
  Bagiński Zdzisław 
 547  4,75%
  Czepielewski Jacek Maciej  256  2,22%
  Grochowski Mariusz
 2183  20%
  Huczyński Wojciech  4639  41%
  Jakubów Janusz Antoni  855
 7,42%
  Łysanowicz Jarosław Jan  279  2,42%
  Pietrzak Krzysztof  943  8,18%
  Surdyka Grzegorz  1081  9,37%
  Szczęsna Bożena Anna  744  6,45%

          
Wyniki wyborów do rady miejskiej


pis32 Prawo i Sprawiedliwość 6 radnych



lewica32 Lewica i Demokraci 4 radnych



po32 Platforma Obywatelska 4 radnych



spp32 Samorządowe Porozumienie Prawicy 4 radnych



trzb32Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej 3 radnych



Radnymi miejskimi zostali wybrani (alfabetycznie):

CHRZANOWSKI Grzegorz (Platforma Obywatelska)

CISZEWSKI Paweł (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci)

CIŻ Maria (Prawo i Sprawiedliwość)

DOBOSZ Zbigniew (Prawo i Sprawiedliwość)

GĄDEK Dariusz (Prawo i Sprawiedliwość)

GROCHOWSKI Mariusz (Prawo i Sprawiedliwość)

HUCZYŃSKI Wojciech (Samorządowe Porozumienie Prawicy)

JUCHNIEWICZ Jacek (Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej)

KORYCKI Paweł (Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej)

KOZŁOWSKI Kazimierz (Samorządowe Porozumienie Prawicy)

MAZURKIEWICZ Irena (Prawo i Sprawiedliwość)

OGONEK Andrzej (Samorządowe Porozumienie Prawicy)

PIETRZAK Krzysztof (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci)

PIKOR Jan (Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej)

PODGÓRSKI Jerzy (Samorządowe Porozumienie Prawicy)

SPYCHAŁA Sławomir (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci)

SURDYKA Grzegorz (Platforma Obywatelska)

SZEREMET Kamil (Platforma Obywatelska)

SZPULAK Piotr (Platforma Obywatelska)

TYCZYŃSKI Bartłomiej (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci)

WIRGA Ryszard (Prawo i Sprawiedliwość)



W radzie powiatu brzeskiego mandaty zdobyły komitety: PiS - 7, PSL - 4, SPP - 3, Lewica i Demokraci - 3, PO - 2, TRZB - 2.


Radnymi zostali:
           

Zdzisław Bagiński (Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej)
Bogdan Będkowski (Prawo i Sprawiedliwość)
Jan Bort (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci)
Janusz Gil (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci)
Jan Golonka (PSL)
Klemens Jakubowski (Prawo i Sprawiedliwość)
Ryszard Jończyk (Prawo i Sprawiedliwość)
Józef Kaczan (Samorządowe Porozumienie Prawicy)
Tomasz Komarnicki (Platforma Obywatelska)
Andrzej Kostrzewa (Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej)
Marcin Łosiowski (Platforma Obywatelska)
Sylwester Łuszczyna (PSL)
Henryk Mazurkiewicz (Prawo i Sprawiedliwość)
Stanisław Pietras (PSL)
Andrzej Salij (Samorządowe Porozumienie Prawicy)
Franciszek Smoliński (PSL)
Maciej Stefański (Prawo i Sprawiedliwość)
Janusz Suzanowicz (Prawo i Sprawiedliwość)
Stanisław Szypuła (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci)
Joanna Tomalik (Prawo i Sprawiedliwość)
Jerzy Wrębiak (Samorządowe Porozumienie Prawicy)












{moscomment}