środa, 23 września 2020

Publicystyka

Ludzie piszą i niekiedy przestają... nie pytamy: dlaczego? Zapraszamy na nasze strony.

pastedGraphicCzy zdjęcia publicznie udostępnione na Facebooku i Instagramie wciąż są nasze? Czy możemy publikować zdjęcia, na których są inne osoby? Na co się zgadzamy korzystając z portali społecznościowych?


Add a comment Czytaj więcej...

Podkategorie

 • Felietony

  autorzySiedemnaścioro autorów, piszących okazjonalnie i raczej nieregularnie, niektórzy za to bez opamiętania. Może twój tekst również zasługuje na publikację? Wystarczy, że masz coś ciekawego do przekazania. Zapraszamy.

    

   

  Liczba artykułów:
  789
  • Leszek J. Tomczuk

   Tomczuk3Naczelny BRZEG.COM.PL Ma monopol na myśli subiektywne, rzadziej radykalne. Małpuje trochę po Jaroslavie Hašku, który wykreował Józefa Szwejka. 

    

    

   Liczba artykułów:
   374
  • Radosław Wiśniewski
   wisniewski radi2Poeta, krytyk literacki, współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalnika "Red.". Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował też w Opolu i Toronto. Współzałożyciel i aktywny członek działającej w Brzegu grupy poetyckiej Stowarzyszenie Żywych Poetów.
    
   Liczba artykułów:
   97
  • Adam Boberski
   boberski adam nr1Autor zbioru opowiadań "Zapiski zmarłego w domu". Posługuje się trzema stylami: patetycznym, ironicznym i patetyczno-ironicznym. Miłośnik polskiej interpunkcji. Staroświecki jak dyskietka.
    

   adam.boberski@aol.pl
   Liczba artykułów:
   76
  • Grzegorz Omelan
   omelan grzegorzPosiadacz mistrzowskich tytułów w tenisie stołowym, anglista i fotograf, okazyjnie dziennikarz, częściej felietonista i publicysta. Od czasu do czasu rzecznik prasowy, działacz i wolontariusz organizacji społecznych. Z witryną brzeg.com.pl związany od 2007 roku.
    
   Liczba artykułów:
   53
  • Andrzej Ogonek

   ogonek andrzej nr1Twierdzi, że jest stary ciałem, lecz ducha jeszcze nie gasi. Weteran brzeskiej samorządności. Autor licznych relacji z prac samorządowych, płodny felietonista publikujący w lokalnej prasie. Krytyczny obserwator rzeczywistości. Dziadek gromadki wnucząt.

    

   Liczba artykułów:
   55
  • Łukasz Ślipko
   slipko lukaszFilozof i pisarz. Ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Publikował w Ricie Baum, Estetyce i Krytyce oraz w Gazecie Wrocławskiej. Mieszka i tworzy w Irlandii.
   l.slipko@hotmail.com
    
    
   Liczba artykułów:
   23
  • Jarosław "Jerry" Boryś

   borys jaroslawZakochany po uszy w muzyce i jej historii. Kiedyś redaktor muzyczny w prasie brzeskiej i nie tylko. Miał czynny udział w Stowarzyszeniu Żywych Poetów, klubie fantastyki "Astron" i Klubie Filmowym "Studio". Poeta. Zamiłowany obserwator życia. Zawodowo grafik komputerowy, amatorsko filmowiec - teoretyk i praktyk. Miłośnik literatuty i sztuki.

   Liczba artykułów:
   20
  • Tomasz Fronckiewicz

   fronckiewicz tomasz nr1Artysta grafik-plastyk. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom z projektowania graficznego. Zaangażowany w rozmaite projekty plastyczne. Prowadzi Studio Autorskiej Fotografii przy ul. Jabłkowej 9 w Brzegu. Udziela się to tu, to tam. Kontakt: t.fronckiewicz@gmail.com

    

    

   Liczba artykułów:
   19
  • Paweł Pawlita
   pawlita pawelGermanista, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Dziennikarz i fotoreporter w lokalnej prasie, m.in. w Gazecie Brzeskiej oraz Nowej Trybunie Opolskiej. Pasje: dzieje Śląska, piłka nożna oraz podróże.
    
    
   Liczba artykułów:
   12
  • Janusz Jakubów

   jakubow januszHistoryk, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu. Badacz historii najnowszej.

    

    

    

   Liczba artykułów:
   13
  • Jacek "Franco" Horęzga

   horezga jacek nr1Sprzedawca marzeń, obecnie antropolog. Pomysłodawca i koordynator wielu akcji kulturalnych. Fascynację fantastyką naukową przekuł na dojrzałe badania. Działa na rzecz niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Specjalista ds. funduszy unijnych, finansów publicznych i ekonomii społecznej.

   Liczba artykułów:
   9
  • Piotr Porayski-Pomsta

   p porayski-pomsta nr1Prozaik, tłumacz, podróżnik, maratończyk i cyklista. Autor powieści ?Oblężenie", zbioru opowiadań ?Wycieczka", reportaży z podróży po Afryce, Ameryce Południowej, Azji i Bliskim Wschodzie. Uzależniony od języków obcych. Niestrudzony poszukiwacz świętego spokoju, miłośnik dobrej kuchni, książek i snu.

   Liczba artykułów:
   9
  • Jerzy Salak
   jerzy salak1Miłośnik literatury zmagającej się z tajemnicą powstania i przyszłości Wszechświata. Człowiek twardo stąpający po kruchej tkance wiedzy i nauki, próbujący odszukać miejsce istoty rozumnej, jaką jest człowiek w "bezmyślnej" strukturze materii i praw rządzących przyrodą.
    
    
    

    

    

   Liczba artykułów:
   11
  • Joanna Grabiec

   joanna grabiec bioPrezeska Zarządu w Villa Italia Sp. z o.o. w Brzegu (branża e-commerce - www.vigdm.com). Edukuje się w ekonomii (szkolenia sprzedażowe i managerskie). Pomysłodawczyni i współorganizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu 3 Kotwice, który wspiera osoby bezdomne i wykluczone społecznie. Członkini prestiżowej instytucji pn. ?Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet".

   Liczba artykułów:
   6
  • Dariusz Byczkowski

   byczkowski dariuszObywatel Lubszy korzeniami wrośnięty w Brzeg n/Odrą. Polonista, studia podyplomowe w Instytucie Badań Literackich PAN z wiedzy o kulturze i zarządzaniu oświatą na Uniwersytecie Opolskim. Felietonista, recenzent i autor piosenek. Muzykuje, jako frontman "Incydentalnej Grupy Instrumentalno-Vocalnej Balans".

   Liczba artykułów:
   5
  • Ewelina Kucyniak

   kucyniak ewelinaUkończyła filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się literaturą, sztuką i teatrem. Mieszka i tworzy w Irlandii.

    

    

    

   Liczba artykułów:
   4
  • Tadeusz Jurek
   jurek tadeuszNauczyciel akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego - zastosowania matematyki i statystyka. Prezes Dolnośląskiej Federacji Przewodników PTTK, zainteresowany dziejami i zabytkami Brzegu. Kolekcjoner pocztówek, przewodników oraz książek o Brzegu. Podróżując dotarł na Kamczatkę.
    
   Liczba artykułów:
   3
 • Reportaże
  Pixmac000045624785Znajdziesz tutaj relacje z bliskich i dalekich podróży.  Podziel się swoimi wrażeniami, pokaż innym swoje zdjęcia. Przyślij tekst, pomożemy w redagowaniu i opublikujemy. 
   
   
   
  Liczba artykułów:
  69
 • Wariacje na każdy temat

  wariacjeRzeczywistość nie tylko wykoślawiona. Satyra, śmiesznoty, memy czyli krzywe zwierciadło. Co jeszcze tutaj znajdziemy? Wszystko, co warto rozsławiać: teksty autorów z innych witryn mających coś mądrego do powiedzenia. Ty też możesz znaleźć u nas swoje miejsce. Zapraszamy.

   

   

  Liczba artykułów:
  42
 • Wspomnienia

  mogilnicka-nowinyZOFIA MOGILNICKA - emerytka, w latach 1965 - 1980 kierowniczka klubu "Odra". Współzałożycielka "Gazety Brzeskiej" w 1990 roku, związana z nią do dziś. Sporadycznie publikuje w "Gazecie Wyborczej". Z zamiłowania i pasji kronikarz. W dorobku kronikarskim ponad 50 tomów.

  Liczba artykułów:
  95
 • Wywiady
  mikrofon wywiadyW tym miejscu znajdziemy zapisy rozmów z mieszkańcami Brzegu i okolic. Zajmują nas nie tylko polityczne poglądy interlokutorów, interesują nas ludzie.
   
   
   
   
  Liczba artykułów:
  132