sobota, 15 sierpnia 2020
Ważne

Zaproszenia .

listy dla ziemi

 

listy dla ziemi1

 

 

Fundacja Ekologiczna Arka - informacja prasowa

 

 

Startuje II edycja ?Listów dla Ziemi? 

 

Druga edycja ogólnopolskiej akcji ?Listy dla Ziemi? rusza w listopadzie. Na jej uczestników czeka spora porcja ekologicznej wiedzy, a także atrakcje, takie jak konkursy, happeningi czy wystawy. 

 

Sukces akcji pilotażowej

 

Listy dla Ziemi to ogólnopolska akcja organizowana przez Fundację Ekologiczną Arka z Bielska-Białej. Projekt pilotażowy, którego finał miał miejsce w kwietniu 2013 roku, odniósł duży sukces. W pisanie listów poświęconych segregacji odpadów włączyło się 350 samorządów, ok. 4 000 placówek oświatowych i prawie 500 tysięcy samych uczniów. Zmotywowane do działania szkoły zrealizowały wiele pozytywnych akcji, takich jak zbieranie elektrośmieci, sadzenie drzewek, spotkania z leśnikami czy przedstawienia o tematyce ekologicznej. 

 

Stop paleniu śmieci

 

Druga edycja akcji startuje już w listopadzie. Jej tematyka to palenie śmieci w piecach domowych i niska emisja. Głównym wydarzeniem realizowanym w ramach projektu będzie pisanie listów do dorosłych. - Tę formę edukacji nasza fundacja wykorzystuje od początku działalności. Już w 2005 roku pisaliśmy listy do dorosłych dotyczące palenia śmieci. Teraz rozwijamy ten pomysł. Chcemy, aby nasza akcja poprzez swoją prostotę i atrakcyjną formę stała się jednym z głównych wydarzeń ekologicznych w kraju. Docelowo ma być organizowana każdego roku, ale tematy i pomysły będą się zmieniać ? dodaje Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

 

Listy, happeningi, konkursy...

Akcji w całym kraju będą towarzyszyć m.in. happeningi, pochody edukacyjne czy instalacje. Zorganizowane zostaną także konkursy, wystawy najciekawszych listów oraz działania zewnętrzne, np. pisanie listów w przestrzeni publicznej. Na wydarzenia będą zapraszane media, a wybrane listy zostaną wysłane do publikacji w gazetach.  Głównymi wydarzeniami będą: wielkie ogólnopolskie święto Listy dla Ziemi i obchody Dnia Ziemi w kwietniu 2014 r.

 

Jeszcze więcej atrakcji!

Dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska akcja znacznie się rozrosła i zyskała status programu edukacyjnego. Oprócz pisania listów do dorosłych obejmie takie wydarzenia jak Dzień Czystego Powietrza, trasa Ośmiokąta edukacyjnego czy Ekologiczna Sztafeta Rowerowa. 

 

Gminy, które chciałby wziąć udział w akcji, mogą to zrobić, wypełniając specjalny formularz zgłoszeniowy, który można pobrać ze strony www.listydlaziemi.pl

 
 

Nie masz uprawnień do komentowania